Weekendowe posiłki

Weekendowe posiłkiKażdy lubi spożywać posiłek w gronie znajomych czy rodziny. Jednak są takie okazje, kiedy postanawiamy zjeść jakieś wyjątkowe danie. Mówimy tu o sobocie oraz niedzieli. W takie dni jedzenie jest znacznie przyjemniejsze. Również samo przygotowanie może nas zaskoczyć. Jeśli włączą się do niego wszyscy członkowie rodzimy, to może być nie tylko wesoło, ale i smacznie, a co najlepsze zdrowo. Co możemy przygotować na takie okazje?

Dobrym pomysłem może być np. jajecznica ze szpinakiem, serem feta z tostami. Te również, możemy przyozdobić ruklolą i awokado. Jaki napój możemy skusić się na „słabą” kawę lun jeszcze lepiej na świeżo wyciskany sok. Podczas takich posiłków starajmy się wyłączyć z nich kremy czekoladowe do smarowania pieczywa, ponieważ spowodują one, że w ciągu dnia będziemy mieć ochotę podjadać.

Po weekendzie – miłość do automatu

Jeśli jednak doskonały weekend dobiegł końca zaczyna się ponowne zaniedbywanie posiłków. Nawet, jeśli będziemy pamiętać o bardzo ważnym spożyciu śniadania to po drodze możemy spotkać swojego największego wroga zdrowia. O czym mowa? Oczywiści o automatach ze słodyczami. Kuszą one swoją słodką zawartością nawet po zdrowym śniadaniu. Możemy jednak go nieco przechytrzyć. Mam tu na myśli zrobienie własnego lunchu do pracy. Doskonałym rozwiązaniem do walki z chęcią sięgnięcia po batonika jest kromka – najlepiej z ciemnego chleba, przyozdobiona chuda szynką lub serem białym z pomidorem czy ogórkiem. Jeśli chodzi o cos słodkiego to powinniśmy zaprzyjaźnić się z bananami oraz grejpfrutami.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *